Proč Dárkyně.cz?

S problematikou dárcovství oocytů a s několika dárkyněmi jsem se osobně poprvé setkala při své novinářské práci v roce 2007. Do té doby jsem o této problematice vůbec nic nevěděla a - přiznám se - ani mě nenapadlo, že se takto neplodnost dá řešit.

Když jsem v roce 2008 zakládala elektronický magazín NAŠE DĚTI, bylo mi od začátku jasné, že se na jeho stránkách otázkami neplodnosti a také dárcovství budeme zabývat. Sama jsem maminkou dvou dětí a tak by mi problematika darování oocytů mohla být lhostejná. Ale možná právě proto, že až ve chvíli, kdy člověk drží v náručí své první, druhé, třetí... dítě si uvědomí, že mnoho párů takovou radost nemůže zažít nebo by ji vůbec nezažilo bez pomoci, vstřícnosti a obětavosti druhých.

Proto věnuji Dárkyni.cz část svého volného času a snažím se alespoň trochu pomoci. Osobně už se dárkyní vzhledem k věku stát nemohu, tak doufám, že alespoň těmito stránkami a trochou porozumění budu moci přispět ke štěstí řady párů.

 

Martina Vampulová

majitelka a provozovatelka webu


Historie 

Webové stránky Dárkyně.cz navazují na Projekt Dárcovství, u jehož vzniku jsem v dubnu roku 2008 stála a byla jeho spoluzakladatelkou.